SK EN

PENZIÓN KLOPAČKA, ŠPANIA DOLINA

Bulletin
Leták Klopačka
Ponuka priestorov na školenia a semináre

Klopačka

Penzión Klopačka sídli v historickej budove baníckej klopačky. Historický, 620 ročný objekt pôvodne slúžil ako sídlo banskej správy. V jeho drevenej veži bolo umiestnené zvukové signalizačné zariadenie "klopadlo". Slúžilo na zvolávanie baníkov do práce - odťiaľ názov "Klopačka". Objekt má na fasáde renesančnú rytú maľovanú výzdobu. V roku 1996 Klopačka prešla kompletnou rekonštrukciou a modernizáciou, čo jej umožnilo zaskvieť sa v plnej svojej kráse a zároveň plniť náročné požiadavky dnešných zákazníkov.

Klopačka má celoročnú prevádzku, skvelú kuchyňu, útulné apartmány a rozumné ceny. Je mimoriadne vhodná pre rodinné a skupinové rekreácie vďaka príjemnej domáckej atmosfére pokoja a bezpečia. O pohodlie hostí a služby sa stará ochotný a diskrétny personál.

Špania Dolina, leží 11 km severne od Banskej Bystrice, na rozhraní Nízkych Tatier a Veľkej Fatry, v nadmorskej výške 728 m. Pre svoje náleziská medenej rudy obsahujúcej aj striebro bola kedysi preslávená po celej Európe. Prvé bane v lokalite boli otvorené v roku 1006. Tento údaj sa nedá historicky overiť, je však nepochybné, že ruda sa tu dobývala dávno predtým. Archeologické nálezy potvrdzujú dobývanie rudy už v eneolite. Penzión Klopačka sídli v historickej budove baníckej Klopačky v centre obce Špania Dolina. Klopačka poskytuje skupinovú a rodinnú rekreáciu a má celoročnú prevádzku.

Poskytujeme ubytovanie v týchto kategóriách:

 •  jednolôžková izba s kúpeľňou
 • dvojlôžkové izby s kúpeľňou
 • trojlôžková izba s kúpeľňou
 • dva apartmány pre 3 osoby a 5 osôb
 • 6 izieb v turistickej triede so spoločnými sociálnymi zariadeniami (1 x dvojlôžková, 2 x trojlôžková,2 x štvorlôžková, 1 x paťlôžková izba).
 • celková kapacita ubytovania je 37 lôžok.
 • možnosť ubytovania na súkromí 

V budove je reštaurácia zariadená v príjemnom domácom štýle. Poskytujeme konferenčnú miestnosť vhodnú pre firemné rokovania, porady, školy vybavenú audio a video technikou s kapacitou 25 osôb. V penzióne sa nachádza múzeum paličkovanej čipky a v budove obecného úradu sa nachádza banské múzeum „naše múzeum medi“. Organizujeme oslavy rôznych jubileí, svadby, promočné oslavy, firemné akcie, školy v prírode. V letných mesiacoch poskytujeme zastrešenú záhradu s grilom a ohnisko a veľkú zastrešenú letnú terasu s pódiom. Organizujeme rôzne kultúrne podujatia, ako divadelný festival ŠpanDiv, jazzový festival, medzinárodné maliarske a sochárske sympózium a ďalšie. V obci je možnosť turistiky, cykloturistiky, prehliadky múzeí, banského náučného chodníka a agroturistiky v neďalekom stredisku Šachtička. V zimných mesiacoch, bežecké lyžovanie, turistika alebo lyžovanie v zimných strediskách Šachtička, Donovaly, Selce, Králiky ( cca 20 min autom ). V okolí sú možnosti športového vyžitia v športovom areáli, alebo na futbalovom ihrisku ktoré sa nachádza pri najmladšej banskej šachte Ľudovika. Špania Dolina je výnimočné miesto na strávenie vašej dovolenky, usporiadanie firemnej akcie, detského tábora alebo školy v prírode. 
Informácie ohľadom cien, voľných termínov a ďalšie informácie Vám radi poskytneme.

Reštaurácia Apartmán Svadba

 • UBYTOVANIE NA SÚKROMÍ APARTMÁN EMA
 • Špan Div
 • Špania Dolina
 • Špania Dolina - baníctvo